A legifjabb kutatói nemzedék hat képviselője kapott lehetőséget, hogy ismertesse szakterületét, kutatásait, rövid és hosszú távú célkitűzéseit a tudomány nyilvánossága, valamint diáktársai előtt.
Diákok balról jobbra: Egyed Bálint, B. Kiss Róbert, Dálya Gergő, Molnár Janka Sára,
Albert Krisztián, Sályi Gergő. (Fotó: MTA)
A kutatók legifjabb nemzedékéhez tartozó, középiskolás, illetve egyetemi tanulmányai elején járó, de immár komoly tudományos tapasztalatokat felmutató hat fiatal beszélt terveiről, célkitűzéseiről, motivációjáról, a kutatói lét iránti elhivatottsága gyökereiről az MTA Székházában tartott InnoDiákok Fórumán. A jövő kutatóiként üdvözölte a diákokat Lovász László, az Akadémia elnöke.
Albert Krisztián - aki karcagi és a Karcagi Nagykun Református Gimnázium volt tanulója - ökológushallgató a hódok elterjedését tanulmányozza a romániai Kászonban. A kutatásait az MTA Ökológiai Kutatóközpont támogatásával Molnár Zsolt pártfogásában folytató egyetemista gyakorlatias embernek tartja magát. Már gyermekkorában a természet szeretete határozta meg a mindennapjait, az akadémiai kutatóhálózattal a 3. Etnoökológiai tábor résztvevőjeként került kapcsolatba. „Szabadon kibontakozhatom, az érdeklődésemnek megfelelő témával foglalkozhatom, és bármilyen képességem, adottságom használhatom a munka során" – foglalta össze az mta.hu-nak a tudományos pálya legfőbb vonzerejét a másodéves szegedi egyetemista, aki egyetemi tanulmányai és az ökológiai kutatások mellett preparátorként is tevékenykedik.
(forrás:ng.hu)