A püspökladányi Karacs Ferenc Múzeum Baráti körének szervezésében 2012. december 12-én, szerdán 14 órától Ozsváth Sándor művelődéstörténész
(a képen) előadására kerül sor a múzeumban. Az előadó egy adventi beszélgetés keretében fogja bemutatni új kötetét „..mik vagyunk” címmel. Ez a mű az előző „Látjátok, feleim…” című könyv történeteinek folytatása. A szerző meggyőzi a kötet olvasóját arról, hogy hazánkfiát minden érdekli, ami a kis Túrtól a Görgényi-havasokig porladó, elidegenülő kultúránk értéke marad(hat). S a magyarságismeret tanáraként, a szerves műveltség elkötelezett híveként ezután sem tehet mást, mint felmutatni: „….mik vagyunk”.
"Csonka-Szatmárban, Szamosszegen születtem 1950-ben. A gyermek- és ifjúkor meghatározó időszakait Nagyecseden és Debrecenben töltöttem igaz magyarok, nyakas kálvinisták között. A Debreceni Református Kollégium Gimnáziumában érettségiztem. Előbb Egerben szereztem magyar-történelem szakos általános iskolai tanári oklevelet, majd egyetemi diplomát a Színház- és Filmművészeti Főiskola színházelmélet szakán. Nyolc évig Püspökladányban tanítottam, 1982 óta vagyok a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola oktatója (két éve már csak mint „továbbszolgáló”). A tanítás mellett hosszú ideig vezettem amatőr színjátszó együtteseket – ősbemutatóként még gyermekoperát is rendeztem (Csenki Imre-Vargha Balázs: A tücsök és a hangyák). Rendszeresen jelennek meg írásaim, fotóim különböző debreceni és országos lapokban, folyóiratokban. Tagja vagyok a Protestáns Újságírók Szövetségének. Előző kötetemet, Látjátok, feleim… címmel az Accordia Kiadó jelentette meg 2009-ben." (Ozsváth Sándor)