Az elmúlt fél évszázadban csaknem félezer templom épült Magyarországon. Már a rendszerváltozást megelőzően, a nyolcvanas évek derekán új lendületet vett a hazai templomépítészet: azóta nemzetközi mércével mérve is kiemelkedő alkotások sora jött létre.
A Debrecenben megrendezett első magyar kortárs templomépítészeti tárlat ötvenegyet mutat be ezek közül. A kiállítótér maga is a templomok hangulatát idézi. Az itt látható fotók, filmek, animációk, tervrajzok és makettek főként az elmúlt két évtizedben megépült templomok érdekes és látványos részleteit jelenítik meg. Aki többre kíváncsi, az számítógépes munkaállomásokon böngészhet az adatok és képek között vagy beleolvashat a kihelyezett könyvekbe és folyóiratokba.
Az egyes templomokról a mellékterek falain részletes anyag található. Az elrendezés különböző szempontokat követ. Ezek között éppúgy szerepel a mester-tanítvány kapcsolatok megjelenítése, mint például a stiláris rokonság. A nagyobb templomépítői életutakat - Nagy Tamás, Lengyel István és Makovecz Imre munkásságát - kiemelten nagy térben igyekszik megidézni a kiállítás.
A tárlat három épülés előtt álló templomot is bemutat a némiképp alternatívamentes, közvetlen jövőre utalva. Ezekkel szemben - a templomépítészet végletesen analóg műfajának lehetséges ellenpontjaként - Kapitány András képzőművész Alaprajz nélküli építészetének digitális utópiája jelenik meg. A "felnőtt játszótér" falain látható skiccek és látványtervek a különböző generációk által képviselt forma- és rajztechnikák közötti különbséget szemléltetik. A látványtervek között elhelyezett televízión játékfilmek "templomos" jelenetei futnak. A kiállítás zárótermében
gyermekjátszótér található, ahol a legfiatalabbak nagyméretű építőkockákkal és rajzolással múlathatják az időt.
A mindenség modellje c. kiállítás a kortárs magyar templomépítészetről2009. július 05-ig tekinthető meg Debrecenben a MODEM-ben.